Menü
Bağış Sepetiniz

Bangladeş Su Kuyusu Hisse

Bangladeş Su Kuyusu Hisse
Bağış Bilgilendirme
Bangladeş'te açılacak olan hisseli su kuyusunun hisselerinin toplaması, sondaj, inşaat ve açılışı ortalama 2 ay kadar sürmektedir. Lütfen bu durumu göz önüne alarak bağışta bulunun...
300,00₺

Mevcut Seçenekler:

Su, insanoğlunun varlığını sürdürebilmesi için çok değerli bir kaynak olsa da dünyada milyonlarca insan temiz su kaynaklarına ulaşamıyor ya da ulaşmakta güçlük çekiyor! Sadece bir kova suya ulaşmak için milyonlarca insanın binlerce kilometre yol yürümek zorunda kalıyor oldukça zor bir durum. İnsanlığın temiz suya ulaşmasını kolaylaştırmak ve farklı coğrafyalarda suya muhtaç insanlara ‘Can Suyu’ olmak adına projelerimizi azim ve kararlılıkla devam ettiriyoruz. Temiz suya erişimin bir insani kriz olmasının önüne geçmek adına Asya ve Afrika coğrafyalarında suya erişimi kolaylaştırıyoruz.

Asya ve Afrika ülkelerinde suya muhtaç insanların çektiği su sıkıntısı gerek içme suyu gerekse de günlük yaşamda kullanma ihtiyacı hissettikleri suya ulaşamamaları binlerce çocuğun ölmesine, salgın hastalıkların ortaya çıkmasına ve temizliğin yeterince gerçekleştirilememesine yol açar. Bu anlayışla temiz ve tatlı suya muhtaç ihtiyaç sahiplerinin ‘Kardeşlik Vakti’ olarak kardeşliğimizi göstermeyi arzu ediyoruz.

Yaşamın kaynağı olan suyun daha fazla insana ulaşması ve temiz su ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanması adına Kardeşlik Vakti olarak hayır sever vatandaşlarla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Afrika ve Asya’nın en ücra noktalarında temiz suya hasret kalmış kardeşlerimizin su ihtiyacını gidermek adına Bangladeş'te su kuyusu açtırmak için çalışıyoruz. Açılacak kuyuların önceden belirlenmesi ile yardımın hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Türkiye’de ve dünyanın farklı noktalarında bulunan hayır sever insanımızın yardımları ile su ihtiyacının karşılanmasında üzerimize düşeni yapıyoruz. Dileyen hayır severler tek başlarına su kuyusu açtırmak için bağış yapabilirken birden fazla hayır severin de kuyu açtırması için fon toplanması mümkün. Müslüman toplulukların yoğunlukta olduğu bölgelerde açılan su kuyuları ile din kardeşlerimizin günlük su ihtiyacının karşılanmasında aracı oluyoruz. Bu çerçevede Müslüman, Müslüman’ın kardeşidir ilkesi ile yardımları hızlı ve etkin bir şekilde kardeşlerimize ulaştırıyoruz.Su Kuyusu Açtırmak için Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

Su kuyusu açtırmak ve din kardeşlerimize Can Suyu olmak adına harekete geçmek istediğinizde bağış miktarını siz belirleyebilirsiniz. Kardeşlik Vakti olarak hayır yaparken sizleri sınırlamıyor ve bütçenize göre dilediğiniz miktarda yardım yaparak bir insana daha umut olmanız adına bir köprü görevi görüyoruz. 

Su kuyusu açtırmak istediğinizde dilediğiniz miktarı web sitemiz üzerinden bağışlayarak, bağış yaptığınız su kuyusunun mevcut durumunu takip edebilirsiniz. Kuyunun karşılığı olan miktar toplandığında kısa sürede kuyu açma işlemi gerçekleştirilerek sosyal medya hesaplarımızda paylaşılır.

Bangladeş su kuyusu bağışı ile siz de bir Müslüman kardeşimize su kuyusu açtırabilir ve onlara ‘Can Suyu’ olabilirsiniz?Su Kuyusu Nasıl Açılır? Su Kuyusu Bağışı Nasıl Yapılır?Bilindiği üzere su, canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için en önemli kaynaktır. İnsanların ve diğer canlıların yaşamını sürdürmesini sağlamasının yanı sıra besin, ağaçlandırma, enerji üretimi ve hayvancılık gibi çeşitli konularda da temel ihtiyaç olarak karşımıza su çıkmaktadır. Bu noktada dünyanın çeşitli yerlerinde su konusunda ülkeler vardır. Bangladeş’de söz konusu ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Bangladeş’in büyük bir yardıma ihtiyaç duyduğundan bahsedebiliriz. Bu konuda duyarlılık gösteren pek çok yardım vakfı bulunmaktadır. Peki, yardım vakıfları su kuyusunu nasıl açıyor? Su kuyusu açma maliyetleri nasıldır? Şimdi gelin, tüm detayları hep birlikte inceleyelim. 

Su Kuyusu Nasıl Açılır?

Kullanım suyu, sulama suyu ve temiz su olarak farklı amaçlar ile kullanılan su kuyusu açma işleminin adı sondaj su kuyusu açma işlemi olarak bilinmektedir. Buna bağlı olarak gerçekleştirilen sondaj işleminden sonra derinliklere göre su kuyuları meydana getirilmektedir. 

Sondajdan sonra bölgede sudan yararlanabilmek için iki çeşit kuyu açılabilmektedir. Bunlar keson yani yüzeysel kuyular ve artezyen yani derin kuyulardır. Keson kuyular genel olarak suyun 5 ile 50 metre derinlikten çıkarıldığı kuyulardır. Derinliği nedeni ile kısa ömürlüdür ve yüzey kirinin suya karışma ihtimali oldukça fazladır. Bunun yanı sıra suya erişim de daha zordur. 

Artezyen kuyular 50 ile 500 metre derinliğinden su çıkarılan kuyulardır. Çok daha sağlıklı ve hijyeniktir. Üstelik kaynağı çok daha büyüktür. Çıkartılan suyun 5 Yıl boyunca kullanımı sağlanmaktadır.

Su Kuyusu Bağışı Nasıl Yapılır?

Su kuyusu bağışları genel olarak aracı vakıflar tarafından gerçekleştirilmektedir. Afrika ve Asya’da bulunan insanların günlük su ihtiyacının karşılanabilmesi, tarım alanlarında meydana gelen kuraklıkların giderilmesi ve meydana gelen verimsizliğin önüne geçilmesi su kuyularının en temel amacıdır.

Bu noktada bağış yaparak su kuyusu için siz de destek olabilirsiniz. Kardeşlik Vakti tarafından sürdürülen su kuyusu açma hizmetlerinden sizin de payınız olsun istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Tüm hedeflerimizi hep birlikte en iyi şekilde gerçekleştirebiliriz. İnsanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak adına hep birlikte hareket etmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.