Menü
Bağış Sepetiniz

Burs Bağışı Yurtdışı

Eğitim, insanlığın gelişmesinde çok değerli bir olgu olurken Müslüman coğrafyalarda yoksulluğun varlığı eğitim konusunda zorlukları gündeme getirir. Müslümanlar için eğitimin çok değerli olduğu asırlar öncesinde Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ ifadesi ile anlam kazanır. Müslüman bağışçıların burs imkanları sunarak eğitimin daha geniş kitlelere yayılması sağlanır.

Burs, Türkiye’de ve dünyanın farklı noktalarında eğitimin desteklenmesi hedefiyle öğrencilere sunulan maddi destek olarak kabul edilmektedir. Gerek modern eğitime gerekse de İslam ilmine uygun eğitime katkı sağlanması amacıyla sunulan burslarla öğrencilerin yaşamlarını garanti altına almaları sağlanır. Eğitim hayatı boyunca ihtiyaç duyulan giyecek, kitap ve diğer masrafların karşılanması amacıyla burs verilmesi adına desteklerinizi ulaştırabilirsiniz.

Burslar Nasıl Dağıtılıyor?

Bursların dağıtılması ve Müslüman kardeşlerimizin başarılı bir eğitim yaşamına kapı aralaması adına Kardeşlik Vakti olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu çerçevede burs dağıtımının yapılabilmesi açısından farklı coğrafyalarda araştırmalar yaparak bursa ihtiyaç duyan öğrencileri belirliyoruz. 

Belirlenen öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilere faydalı olacak miktarlarda burs dağıtılması söz konusu oluyor. Bu çerçevede amaç tamamen öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlamak olacaktır. Müslümanlığın en değerli yanlarından biri olan paylaşımın ön planda olması çerçevesinde burs dağıtım süreçlerine imza atıyoruz. 

Kardeşlik Vakti, kardeşliğin paylaşarak artması ve büyümesi için çalışmalarına devam eder. Bu yaklaşımlar bağış yapmak isteyen hayır severlerin finansal güçleri nispetinde yardımlar yapması mümkündür.

Burs Bağışı Ne Kadar?

Burs vermek ve öğrencilerin bilimle büyümesini sağlamak isteyen kimseler için burs bağışı miktarı farklı farklıdır. Nitekim her ülkede eğitim için ihtiyaçlar aynı olmayabilir. Bu çerçevede burs bağışı yapmak istediğinizde bizimle iletişime geçerek detayları öğrenebilirsiniz. Özellikle de bağış yapacağınız miktarı belirlerken kardeşliğin artarak yayılmasına katkı yapabileceğinizi unutmamalısınız.

Kardeşlik Vakti ile kardeşçe bir dünya kurmak mümkün! Siz de burs bağışınızı yaparak bir öğrencinin eğitim yaşamına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.