Menü
Bağış Sepetiniz

Yurtdışı Kurban Bağışı Koyun / Koç

Yurtdışı Kurban Bağışı Koyun / Koç
2.500,00₺

Mevcut Seçenekler:

Kurban, yakınlaşmak anlamına gelen ve İslam inancının ‘Kardeşlik’ olgusunu ön plana çıkaran ibadetlerinden bir tanesidir. Kardeşlik Vakti olarak Kurban Bağışı yapmak isteyen hayır severler ile farklı coğrafyalarda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kardeşliğin çığ gibi büyümesi yaklaşımı ile hareket ederken her yıl daha fazla insana ulaşma arzusu ile hareket ediyoruz.

Kurban, yılın farklı dönemlerinde kesilen hayvanların Allah’a adanması olarak kabul edilir ve buna adak bağışı denir. Kurban Bayramı dışında da kesilen ve farklı isimlerle anılan kurbanları yakınlarınıza değil hiç görmediğiniz din kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Dünyada açlık sınırı altında yaşayan ve protein tüketemediği için yaşamını kaybeden binlerce çocuğu ‘Umut’ olmak sizin elinizde. Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlarınızı Kardeşlik Vakti’ne bağışlayarak hayatında belki de et tüketmemiş insanların yüzünü güldürebilirsiniz.

Kurban Bağışı Müslümanlara Ulaşıyor!

Komşusu açken tok yatan bizden değildir! diyen kutlu peygamberin ümmeti olarak bize düşen din kardeşlerimizin açlıkla karşı karşıya kalmasına engel olmaktır. Bu anlayıştan hareketle yola çıkan Kardeşlik Vakti, dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan Müslümanlara şeffaflık ilkesi gereğince kurban bağışlarınızı ulaştırır.

Kurban dönemlerinde yoğunlukla gerçekleşen bağış toplama, kurban kesimi ve dağıtımı faaliyetleri ile insanların açlığa karşı mücadelesine omuz veriyoruz. Hayır sever bağışçılarımızın desteği ile faaliyetlerimizi sürdürürken vekalet yoluyla kurban kesiminde İslami usullere riayet ederek ibadetlerin de kabul olmasında hassasiyet gösteriyoruz.

Kurban Bağışı Sonrasında Kesim İşlemi

Kurban bağışı yapan hayır sever müminlerden alınan vekaletle kurbanlar hocalar ve gönüllüler eşliğinde İslam inancına uygun bir şekilde kesiliyor. Kesim işlemi öncesinde hayvana şefkatle davranmak, kurban anlayışını ortaya koymak ve hayrın kabul olması adına hareket etmek Kardeşlik Vakti için oldukça değerli oluyor. 

Kesim işlemi gerçekleştikten sonra gerekli kontrolleri yapılan etler önceden belirlenmiş yardıma muhtaç Müslümanlara ulaştırılıyor. Kurban ibadeti yapan siz değerli bağışçılarımızın selamları ile teslim ettiğimiz etlerle her geçen gün daha fazla sayıda Müslüman kardeşimizin yüzünü güldürmeyi arzu ediyoruz. 

Siz de Kardeşlik Vakti aracılığıyla kardeşçe paylaşmanın her geçen gün artarak devam etmesi adına Kurban Bağışı yapabilirsiniz. Bölgelere göre her yıl belirlenen Kurban Bağış Fiyatları üzerinden ister küçükbaş kurban ister büyükbaş kurban hissesi tercihinde bulunabilirsiniz.

Vekalet Yolu ile Kurban Nasıl Kesilir?

Kurban Bayramı, Müslümanların 2 bayramından bir tanesidir. Her yıl farklı zamanlara denk gelen kurban bayramının en temel amacı yardımlaşmak ve ihtiyacı olan insanların da et tüketebilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Allah ile yakınlaşmaya vesile olan Kurban Bayramı, Allah’ın rızasına erişmek için yapılan ibadetleri de kapsamaktadır. İbadet amacı ile belirli şartları taşıyan hayvanın usulüne uygun bir şekilde kesilmeni ifade etmektedir. Günümüzde kurban kesiminde vekalet konusu da bireylerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. 

Bireyler bulundukları şehirlerin dışında ya da ülke dışında farklı bir yerde kurban kestirmek istediklerinde vekalet aracılığı ile kurban kestirip kestiremeyeceklerini merak etmektedir. Peki, vekalet ile kurban kesimi mümkün müdür? Şimdi gelin, tüm detayları inceleyelim.

Vekalet ile Kurban Kesilir mi?

Bireyler kurbanlarını bizzat kesebilecekleri gibi vekalet aracılığı ile başkasına kurban kestirebilmektedir. Kurban, zekat ve hac gibi mali bir ibadettir. mal ile gerçekleştirilen ibadetlerde vekalet söz konusu olabilmektedir. Peygamber Efendimiz  (S.A.V.) bu konu ile ilgili ‘develer kesilirken başında durmamı, derilerini ve sırtlarındaki çullarını paylaştırmamı emretti ve onlardan herhangi bir şeyi kasap ücreti olarak vermeyi bana yasakladı ve ‘kasap ücretini biz kendimiz veririz’ buyurdu.

Kurban kestirecek olan kişi vekaleti yazılı ya da sözlü bir şekilde verebilmektedir. Faks, telefon, internet ve diğer iletişim araçlarını kullanarak vekalet verilmesi mümkündür. Vekil tayin eden bireylerin kurum ya da kişiden almış olduğu vekaleti kesinlikle yerine getirmesi gerekmektedir. Kurbanda en önemli husus kişilerin niyetinin Allah’ın emrini yerine getirmek olmasıdır. Bu noktada vekalet eden kişinin adına kurban kesilebilmektedir.

Vakıflar Aracılığı ile Kurban Kesimi

Yurt içinde başka bir ilde veya yurt dışında herhangi bir ülkede başkası aracılığı ile kurban kesilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra kesilecek kurbanın ülkeye göre çok ya da az olması da sevap durumunu etkilememektedir. Ancak bireylerin bulunduğu yerde ihtiyaç sahipleri varsa kurbanı burada kesmesi daha uygundur. 

Siz de vakfımız aracılığı vekalet yolu ile kurban kestirebilir ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

Güvenilir Adak Bağışı

Güvenilir adak kurbanı bağışı, Kardeşlik Vakti olarak bağışlanan kurbanları özen ve titizlik içerisinde kesimini yapmaktayız. Yapılan kesimlerin video ve bilgilerini de sizler ile paylaşmaktayız. Sosyal medya hesaplarımızdan da yapılan organizasyonları görebilirsiniz. Bizlere ulaşarak ya da sitemiz üzerinden, güvenilir adak bağışı yapabilirsiniz.

Yurtdışı Kurban Bağışı

Yurtdışı kurban bağışı, kurban etini yurtdışına göndererek bağışlamak anlamına gelir. Kardeşlik Vakti ile yurtdışına kurban bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz ve bağışlanan et, yurtdışında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılır. Bu tür bağışlar, yardım etmek isteyenlerin yardım etmek istedikleri ülkeye göre değişebilir. Bağışlanan kurbanların kesimlerinin videoları tarafınıza gönderilmektedir. Afrika’da yemeğe ihtiyacı olan aileler, çocuklar, yaşlılar vs. sizin bağışlarınız ile hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Bu nedenle yurtdışı kurban bağışı orada yaşayan insanlar için önemli bir husustur.

Kurban Bağışı Afrika

Afrika'da kurban bağışı yapmak, orada yaşayan ihtiyaç sahibi ve mazlum halk için bir ilaç niteliğindedir. Mevcut durumda bölgede çok büyük bir açlık ve gıda problemi yaşanmaktadır siz değerli bağışçılarımız ile biz bu acıyı bir nebze bastırmak için tüm gücümüzle bu yükü üstlendik Kurban bağışı Afrika için oldukça önemli olduğu gibi orada yaşayan kişiler için de büyük bir mutluluk kaynağıdır. Binlerce kilometre uzaktaki kardeşlerinden gelen yardımlar bütün köyde gülücüklerle karşılanmaktadır. Sizde bu iyiliğin bir parçası olmak için Kardeşlik Vakti ile Afrika'da kurban bağışlayabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.