ŞİMDİ KARDEŞLİK VAKTİ

KURAN DAĞITIMI

Finansal imkansızlıklar ve Kur’an’ın bilincinde olmama nedeniyle yaşanan problemlere Kardeşlik Vakti olarak çözüm üretiyoruz. 

Kuran, İslam coğrafyaları için en kutsal kitap olurken insanların yaşamlarında yol gösterici olarak kabul ettikleri bir rehberdir. Dini öğrenmek ve daha iyi yaşamak isteyen herkesin okuması gereken Kur’an-ı Kerim’e bazı kardeşlerimiz ulaşmakta güçlük çeker. Finansal imkansızlıklar ve Kur’an’ın bilincinde olmama nedeniyle yaşanan problemlere Kardeşlik Vakti olarak çözüm üretiyoruz. 

İslam’ın yaygınlaşmaya başladığı coğrafyalarda insanların ilme ulaşmasını desteklerken Kur’an dağıtım projelerimizle genç – yaşlı herkesin kutsal kitabımıza erişmesini sağlıyoruz. Mescitlerde, camilerde ve Kuran kurslarında bulunan zarar görmüş Kuranları yenileriyle değiştirerek insanların dinlerine yönelik daha fazla bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırıyoruz.

Kuran Dağıtımı için Bağış
₺ 801 ADET KUR\\\'AN
₺ 1602 ADET KUR\\\'AN

Kuran Dağıtım Bölgeleri

Yoksulluk, insanoğlunun karşı karşıya kaldığı en ciddi meselelerden bir tanesidir. Öyle ki dini yaşama konusunda kaynağa dahi ulaşamayan insanların zaman zaman kulaktan dolma bilgilerle dinlerini yaşamaları durumu ortaya çıkar. Kardeşlik Vakti, kardeş elini uzatmaya ve ‘Emr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker’ ilkesi ile Müslüman kardeşlerimize Kuran’ı ulaştırmayı amaçlar.

Dünyada yoksulluk ve geri kalmışlıkla sınanan bütün bölgelere Kuran dağıtımı ile destek olunurken insanların Kuran’ı öğrenmesi de sağlanır. Söz konusu bölgelerde Kuran Kursu destekleri çerçevesinde İslam’ın bütün coğrafyalara yayılması adına harekete geçilmiş olur. İslam’ın ulaşmadığı hiçbir köy ve kasaba bırakmamak adına var gücüyle çalışan Kardeşlik Vakti’nin itici bir gücü de siz olabilirsiniz.

Kuran Dağıtım Bağışı

Müslüman’ın en büyük görevlerinden biri de İslam’ın yayılmasını sağlamaktır. Kardeşlik Vakti, bu görevi yerine getirmek adına bütün Müslümanlara yardımcıdır. Bu bağlamda Kuran Dağıtımı ile alakalı olarak çalışmalar yürüten Kardeşlik Vakti, ‘Müslüman Müslüman’ın Kardeşidir’ ilkesiyle dinin yayılmasını sağlar. Bu kapsamda bağış yapmak isteyen herkes için Kuran Dağıtımı desteğinde bulunmak oldukça önemlidir.

Siz de bağış yaparak İslam coğrafyalarında dinin daha doğru bir şekilde yaşanmasını sağlayabilirsiniz. Yardım etmek istediğiniz miktarı Kardeşlik Vakti’ne gönderdikten sonra toplanan yardımlarla daha önceden belirlenmiş noktalara Kuran Dağıtımı gerçekleşir. Bu çerçevede hedef tamamen Kuran’ın bütün dünyada bilinmesi ve okunmasını sağlamaktır.

Kardeşlik Vakti, bağışçıları ve gönüllüleri ile birlikte daha geniş alanlarda Kuran Dağıtımı ile ilgili çalışmalar yürütmeye devam etmektedir.

galeri-alt
prefooter2

Aklınızdaki Tüm Soruların Cevaplarını Alın

Online bağışlarınızla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacağız.

Facebook Twitter Instagram YouTube
tr_TRTurkish