ŞİMDİ KARDEŞLİK VAKTİ

KATARAKT AMELİYATI

Kardeşlik Vakti Vakfı olarak göz travmaları ve yetersiz beslenme nedeni ile katarakt problemi yaşayan ve ameliyat olamayan kişiler için yardım sağlıyoruz.

Katarakt ameliyatı, katarakta bağlı olarak meydana gelen görme kaybını düzeltmek adına uygulanan bir göz ameliyatıdır. Ameliyat esnasında gözün içerisinde bulunan matlaşan lens genel olarak şeffaf ve yapay bir lens ile değiştirilmektedir. Ameliyat genel olarak ağrısız bir süreci ifade etmektedir. Bunun yanı sıra son derece kısa süren bir ameliyat olan katarakt ameliyatının süresi yaklaşık olarak 15 dakikadır. 

Göz ameliyatları başta son derece ürkütücü gelse de sanıldığı kadar zor ve acılı bir operasyon değildir. Bu doğrultuda bir çok insanın çeşitli nedenlerden dolayı gözlerinde katarakt sorunu meydana gelebilmektedir. Bu sorunun çözülmesi için de profesyonel bir doktor tarafından katarakt operasyonu uygulanmaktadır.

Katarakt ameliyatı genel olarak yaşa bağlı bir ameliyattır. Yaşa bağlı olarak ilerleyen ve zamanla kötüleşen kataraktın bir operasyon ile düzeltilmesi son derece büyük bir öneme sahiptir. Ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde profesyonel bir şekilde uygulanabilen katarakt operasyonu Afrika gibi gelişmemiş yerlerdeki ki birçok kişinin  ulaşamadığı bir operasyondur. Bu kapsamda vakıf olarak ihtiyaç sahiplerinin katarakt ameliyatı olması için olanak tanıyoruz. 

Katarakt Ameliyatı İçin Bağış
₺ 100
₺ 200

Katarakt Ameliyatı Yardımı

Türkiye’de genel olarak yaşlılarda meydana gelen ve tedavi edilmemesi durumunda ilerleyerek körlüğe neden olabilen katarakt hastalığının yaşlanmasının dışında da nedenleri vardır. Bunlardan bir kaçı yetersiz bir şekilde beslenme, göz travmaları ve uzun süre boyunca ışığa maruz kalma şeklindedir. Afrika gibi kıtlığın olduğu yerlerde de maddi ve teknik imkansızlıklar nedeni ile birçok kişi de katarakt problemi meydana geldiğini ifade edebiliriz. Ancak söz konusu imkansızlıklar nedeni ile bu kişilerin katarakt operasyonu yaptırabilmeleri de imkansız hale gelmektedir. 

Kardeşlik Vakti Vakfı olarak göz travmaları ve yetersiz beslenme nedeni ile katarakt problemi yaşayan ve ameliyat olamayan kişiler için yardım sağlıyoruz. Nijer, Somali, Suda gibi birçok yerde ki kişilere umut oluyor ve sağlıklarına kavuşmaları için destek oluyoruz. 

Siz de katarakt ameliyatı olmaları için ihtiyaç sahiplerine destek olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede dünyanın bir diğer ucundaki bir cana nefes olabilir ve daha sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. 

prefooter2

Aklınızdaki Tüm Soruların Cevaplarını Alın

Online bağışlarınızla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacağız.

Facebook Twitter Instagram YouTube
tr_TRTurkish