ŞİMDİ KARDEŞLİK VAKTİ

EĞİTİM

Kardeşlik Vakti, müslüman'ın eğitim imkânına sahip olması için çalışıyor. Bbir talebe üstlenerek onların eğitim hayatını kolaylaştırabilir, bir alim, bir hafız yetişmesine vesile olabilirsiniz.

Kardeşlik Vakti olarak, İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarımız kapsamında Afrika ve Asya’da su kuyusu açıyor; su kuyusu ile birlikte bölge özelliklerini göz önüne alarak farklı su çözümleri oluşturuyoruz.

Kardeşlik Vakti Yardım Derneği olarak, yaşam kaynağı, ferahlık, bereket ve temizlik olan su için hayırseverlerin desteğiyle Afrika ve Güney Asya’da su kuyuları açıyoruz. Açtığımız su kuyuları ücra bir köyde susuzluğu bitirdiği gibi bir medrese bahçesinde talebelerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Sağlıklı ve temiz suya erişimin oldukça zor olduğu coğrafyalarda su kuyularının açılmasıyla yeryüzüne fışkıran her su damlası insanlığa ve dünyaya umut oluyor.

Allah Teâlâ’nın en büyük lütuflarından olan su ne yazık ki Afrika ve Güney Asya’da yaşayan kardeşlerimizin ulaşmakta büyük zorluk çektiği bir nimet. Dünya’da çoğu Müslüman yaklaşık 700 milyon insan temiz ve sağlıklı su içemiyor. Çamurlu su birikintilerden iptidai şartlarda arıtılarak elde edilen sular her hafta çoğu 5 yaşın altındaki çocuk ve bebek olmak üzere 2 bin insanın hayatına mal oluyor. Özellikle kadın ve çocuklar günde 6 saatlerini evlerine su taşımakla geçiriyor. Çocuklar eğitimlerine zaman ayırmada güçlük çektiği gibi, kadınlar evleri ve aileleriyle yeteri kadar ilgilenemiyor.  

prefooter2

Aklınızdaki Tüm Soruların Cevaplarını Alın

Online bağışlarınızla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacağız.

Facebook Twitter Instagram YouTube
tr_TRTurkish